Ezt olvasta már?

0

Síeljen biztonságban – bankkártyája mellé már síbiztosítást is igényelhet!

Még javában tart a tél, bár idén nem sok télies időjárással kényeztetett bennünket. Éppen emiatt döntöttek úgy sokan ebben a szezonban is, hogy olyan helyekre utaznak, ahol sok hó hullott, és aktívan hódolnak a téli sportoknak. Ahhoz, hogy biztonságban is tudják magukat, nem árt körülnézni az utasbiztosítások területén.


hirdetés

 

Utasbiztosítás – síbiztosítás

Ma már szinte mindenki tudja, ha nyaralásra, síelésre utazik, főleg ha külföldre, hogy utasbiztosítás nélkül nem szabad útra kelni, hiszen bármilyen baleset, nem várt esemény következik be, az utasbiztosításra hagyatkozhatunk. Fokozottan igaz ez a síelésre vagy bármilyen más aktív sportra, hiszen ezeknél még inkább ki vagyunk téve a baleseteknek és a sérüléseknek. Szerencsére ma már ezzel a legtöbben tisztában vannak, és időben gondoskodnak utazásaik biztosításáról.

Tehát azzal mindenki egyetért, hogy síbiztosítást kötni kell, igen ám, de hol és milyet? Ma már széleskörűen tudunk tájékozódni lehetőségeinkről, akár ismerősi körünkben kérünk tanácsot, akár biztosításszakértőt kérdezünk, akár az interneten keresgélünk. Persze a helyzetünk nem ilyen egyszerű, hiszen nehéz eligazodni a sok szerteágazó információ útvesztőjében. Éppen ezért sokan véletlenszerűen választanak, és ráböknek egy nekik tetsző vagy kényelmes megoldásra.

Figyeljen bankjára!

Nem árt tisztában lenni azzal, hogy a folyószámlánkat vezető bankok is kötnek biztosításokat, éppen ezért érdemes első körben náluk kezdeni a tájékozódást. Kevesen vannak vele tisztában ugyanis, hogy sok bankkártyához tartozik beépített utasbiztosítás. Ez a fajta utasbiztosítás sok mindent fedez, és azt sem árt tudni, hogy sokféle opcióval ki is egészíthető. Ezek a kiegészítő biztosítások a bankon keresztül könnyen és kényelmesen kérhetők, és sokszor még számos kedvezményt is igénybe vehetünk vele. A bankkártyához kapcsolódó síbiztosítás tehát mindenképpen kedvező megoldás lehet azoknak, akik egy egyszerű, ám mégis kedvező megoldást szeretnének választani.

Fontos a síbiztosítás – legyen körültekintő!

Aki igazán körültekintő, és szeretne magáról és családtagjairól a síelés önfeledt perceiben is gondoskodni, az nem mulasztja el a síbiztosítás megkötését. Hiszen hiába bízunk magunkban száz százalékosan, hiába ismerjük a síelés minden csínját-bínját, egy baleset lehetőségét soha nem lehet kizárni, még a legnagyobb óvatosság mellett sem. Ugyan a balesetet a biztosítás megkötésével sem tudjuk elkerülni, de legalább az anyagi vonzatát enyhíteni tudjuk általa. Attól függően, hogy milyen síbiztosítási csomagot választunk, kiterjedhet a fedezet akár a legkomolyabb költségekkel járó mentőhelikopteres mentés költségeire is . Sőt, olyan biztosítások is léteznek, melyek nem csak a testi sérülésre, illetve annak ellátására nyújtanak fedezetet, hanem még a felszerelésünk károsodására is.

Azt is jó, ha tudjuk, hogy nem elegendő egy „sima” utasbiztosítás megkötése, ha síelni megyünk, hiszen a síelés aktivitásának köszönhetően sokkal kockázatosabb tevékenység egy átlagos kirándulásnál. Ezen túlmenően egy esetleges síbaleset esetén komoly mentési költségekkel is számolnunk kell, ilyen típusú térítést azonban egy átlagos utasbiztosítás nem tartalmaz.

Mielőtt útra kelnénk tehát és élveznénk a tél örömeit, mindenképpen figyeljünk ezekre az apró, ám annál fontosabb részletekre a síbiztosításunk megkötésénél.

(X)







0
0
0

hírek innen, onnan

Meglepő számok érkeztek a baromfipiacról

Mi történt a csirke és a pulyka árával?

Visszatért a Reakció, és 10+1 pontban szedte össze az Orbán-kormány hibáit és bűneit

Korrupció és elhibázott gazdaságpolitika is szerepel a listán.

Honnan tudható, hogy hol tart a vesekő? Így változnak a tünetek, ahogy halad a kő

Itt fáj, amikor elindul a vesekő – és ezt érezheti, amikor már közel jár a hólyaghoz

Ingyen van, teljesen vegyszermentes, és leszedi a zsíros szennyeződést: így készül a házi tisztítószer borostyánból

Egyetlen fillérbe sem kerül, mégis könnyedén felveszi a harcot a makacs szennyeződésekkel.

Szeptembertől új közlekedési szabályokat figyelnek kamerákkal az utakon – Nem csupán a gyorshajtók retteghetnek

Szeptember 1-jétől három új közlekedési szabály betartását ellenőrizhetik kamerákkal az országban. Az eddigi szabályok mellé bekerül...

„Én azt hittem, elájulok” - hemzsegtek a kukacok férje testén a Jahn Ferenc kórházban, állítja egy asszony

Egy pestszentlőrinci asszony állítja, hogy férje testén kukacokat talált a Jahn Ferenc Kórházban, amire egy ápoló cinikusan reagált. A...

Elszabadult a pokol az országban: Mesterlövészt is be kellett vetni a lángoló pusztaságban!

Országszerte tombolnak a tüzek: Harminc hektár erdő égett le.

Így a legegyszerűbb online országbérletet venni – Néhány kattintás az egész, segítünk

Kétféleképpen is vásárolhatunk online Országbérletet, mindkettő néhány kattintás - mutatjuk a részleteket.

Olcsóbbá vált a gáz és az olaj, de még most is iszonyú drága

Bár a földgáz drágulása után szerényebb árfekvés jöhet, az aranyár tovább emelkedett a nap végére.

Geszler Dorottya az RTL-en folytatja: ebben a műsorban lesz látható

Geszler Dorottyára hamarosan olyan feladat vár, amilyenben eddig ritkán láthatták a nézők. Ezúttal nem a stúdióban kell helytállnia,...

Rendetlenség veszi körül? Így terhelheti észrevétlenül az agyát a vizuális káosz

Bizonyára Ön is észrevette már, hogy ha kupi van a lakásban, feszültebbé, ingerlékenyebbé válik. De vajon mi ennek az oka?

Hosszú idő után ismét 310 alatt a dollár

Mindhárom fő devizával szemben erősödött a forint kedden, a dollár pedig régóta nem látott lélektani határt tört át.

0

Sport

A magyar sport szégyene: az alelnök elveszi az esélyt a tehetséges kalapácsvetőtől, hogy ott legyen az év versenyén

A Dobó SE elnöke nemrég a Tisza Párt szavazóinak szólt be, most a klub vezetőedzője nem engedi indulni Szabados Ármint.

Otthagyja a Liverpoolt, élete lehetőségét kapja Cody Gakpo

Közvetlen riválisnál köthet ki a holland.

Már csapaton belül is tudják, Szoboszlai Dominik lesz a Liverpool kapitánya

Virgil van Dijkot kérdezték a magyar játékosról.

150 millió eurós igazolással sokkolná a piacot a Real Madrid

Az utolsó pillanatban is mindent megtesznek, hogy leigazolják a PSG sztárját.

Ronaldinho 46 évesen újra cipőt húz Olaszországban: „Nagyon jó lenne, ha megszerezném pályafutásom 300. gólját”

Ronaldinho 46 évesen visszatér a futballpályára. A világbajnok és Aranylabda-győztes brazil legenda az olasz harmadosztályú Ravenna FC csapatában játszik majd.

0
0

Bulvár

„Azt hittem, csak fáradt” – a nyaralás alatt jöttem rá, hogy a férjem unja a házasságunkat

Egy tihanyi nyaralás alatt egyetlen üzenetből derül ki, hogy a férjének viszonya lehet, és a házasságuk többé nem lehet olyan, mint azelőtt.

A könnyeivel küszködött Ruszin-Szendi Romulusz: 11 és 14 óra között az egész ország a pilótáért imádkozik

Ruszin-Szendi Romulusz a Retro Rádióban könnyeivel küzdve beszélt a lezuhant Gripen pilótájáról. 11 és 14 óra között gerincműtét vár a hős katonára.

Egyre nagyon a balhé – Már Szentkirályi Alexandra is vállalhatatlan botrányról beszél, miközben a jelöltek is üzentek, avagy tovább mélyül a közmédia-válság

Tovább éleződött a vita a Független Közmédia Testület tagjainak kiválasztása körül, miután a Tisza Párt kezdeményezésére elmaradt három szakmai jelölt parlamenti meghallgatása. Szentkirályi Alexandra botrányo

Szeptemberben örülhetnek a nyugdíjasok, ez az oka

A nyugdíjakat minden hónap 12. napján kell kézbesíteni, de ha ez munkaszüneti napra, vagy hétvégére esik, akkor korábban. Ez fog történni szeptemberben is, a nyugdíjasok már szeptember 11-én, pénteken hozzájutnak

„Megtanulhatok együtt élni a fiam hiányával, de soha nem leszek már ugyanaz az ember”

Réka sokat gondolkodik a baleseten, és szeretné, ha tudatosulna az emberekben, hogy egy stabil értékrendre nevelt, megbízható tinédzser sincs feltétlenül biztonságban az utakon – sem utasként, sem sofőrként. A fiat

Így átalakíthatnák át a rezsicsökkentést - Holoda Attila interjú

A rezsicsökkentést nem szabad eltörölni, de feltétlenül át kellene alakítani. Egy ötös fokozatú skála alapján kellene megszabni, ki mennyit fizet – javasolja Holoda Attila energiaipari szakértő, aki a rezsicsökke

Felfoghatatlan tragédia követte a rutinvizsgálatot, a 41 éves anya mind a négy végtagját elveszítette

Rutinvizsgálatra érkezett, majd néhány hét alatt mindkét karját és lábát elveszítette. Az orvosok megmentették az életét, de ezért felfoghatatlan árat kellett fizetnie.

Magyar Péter rendkívüli bejelentése: „Az Orbán-rendszer valamennyi kedvezményezettjének innen üzenem”

Magyar Péter miniszterelnök újabb határozott üzenetet fogalmazott meg a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal kapcsolatban, és azt mondta, a Fidesz minden eszközzel megpróbálja akadályozni az intéz

Leszakad az ég ezekben a megyékben kedden: zivatar, villámlás és jégeső is jöhet

Nyolc vármegyére is kiadták az elsőfokú figyelmeztetést!