Ezt olvasta már?

0

Nyolcmilliárd forintból ápolási eszközöket szerez be az ÁEEK

A Szegedi Tudományegyetem, a Pécsi Tudományegyetem és a Debreceni Egyetem számára is érkeznek eszközök

Nyolcmilliárd forint értékben kapnak új ápolási eszközöket az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) fenntartásában működő kórházak; a megfelelő eszközellátottság és a szakdolgozók munkakörülményeinek javítása érdekében 16 500 ápolási eszközt szereznek be 64 intézmény 71 telephelyére.


hirdetés

Az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program keretében megvalósuló eszközbeszerzésről tartott konferencián Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere köszöntőjében azt mondta, a magyar kormány az emberek "jobb és szebb léte érdekében" soha nem látott komplex programot indított el, amely kiterjed a tárca által felügyelt területekre.

Hozzátette, az egészségügy átalakítása körvonalazódik, amit az ágazatban dolgozók már nagyon jól látnak, az emberek pedig érzékelnek.

Az ÁEEK tájékoztatása szerint a korszerű ápolási eszközpark és a magas színvonalú ápolási tevékenység kiemelkedő fontosságú a betegek gyógyulási idejének lerövidülése, a szövődmények számának csökkenése, a betegbiztonság növekedése, valamint a dolgozói munkakörülmények javulása szempontjából.

Az egészségügyi intézmények által kiválasztott ápolási eszközök - többek között korszerű betegágyak, felfekvést megelőző (antidecubitus) matracok, gördíthető infúziós állványok, fecskendős infúziós pumpák, betegőrző monitorok, defibrillátorral felszerelt sürgősségi kocsik - a szakdolgozók munkakörülményeinek javításához is hozzájárulnak. Az új ápolási eszközök biztonságos és rendeltetésszerű alkalmazása érdekében 3700 szakember részesül képzésben.

Balogh Zoltán, a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara elnöke előadásában azt hangsúlyozta, hogy a korszerű ápolási eszközök nagyban hozzájárulnak a munkahelyi balesetek megelőzéséhez, a szakdolgozók testi épségének megőrzéséhez.

Kitért arra, hogy például a heti húsz órát éjszakai műszakban dolgozóknál másfélszeres a munkahelyi baleset bekövetkezésének valószínűsége, és felmérések szerint munkabaleset miatt a dolgozók 5 százaléka kényszerül munkát vagy munkahelyet váltani.

Mint fogalmazott, olyan technika, technológiák alkalmazására van szükség, ami nagyban megkönnyíti a betegellátást, hiszen a cél, hogy aki dolgozik, az maradjon egészséges, illetve az adott betegellátási munkára ne kelljen több szakdolgozók bevonni.







0
0
0

hírek innen, onnan

Meglepő számok érkeztek a baromfipiacról

Mi történt a csirke és a pulyka árával?

Visszatért a Reakció, és 10+1 pontban szedte össze az Orbán-kormány hibáit és bűneit

Korrupció és elhibázott gazdaságpolitika is szerepel a listán.

Honnan tudható, hogy hol tart a vesekő? Így változnak a tünetek, ahogy halad a kő

Itt fáj, amikor elindul a vesekő – és ezt érezheti, amikor már közel jár a hólyaghoz

Ingyen van, teljesen vegyszermentes, és leszedi a zsíros szennyeződést: így készül a házi tisztítószer borostyánból

Egyetlen fillérbe sem kerül, mégis könnyedén felveszi a harcot a makacs szennyeződésekkel.

Szeptembertől új közlekedési szabályokat figyelnek kamerákkal az utakon – Nem csupán a gyorshajtók retteghetnek

Szeptember 1-jétől három új közlekedési szabály betartását ellenőrizhetik kamerákkal az országban. Az eddigi szabályok mellé bekerül...

„Én azt hittem, elájulok” - hemzsegtek a kukacok férje testén a Jahn Ferenc kórházban, állítja egy asszony

Egy pestszentlőrinci asszony állítja, hogy férje testén kukacokat talált a Jahn Ferenc Kórházban, amire egy ápoló cinikusan reagált. A...

Elszabadult a pokol az országban: Mesterlövészt is be kellett vetni a lángoló pusztaságban!

Országszerte tombolnak a tüzek: Harminc hektár erdő égett le.

Így a legegyszerűbb online országbérletet venni – Néhány kattintás az egész, segítünk

Kétféleképpen is vásárolhatunk online Országbérletet, mindkettő néhány kattintás - mutatjuk a részleteket.

Olcsóbbá vált a gáz és az olaj, de még most is iszonyú drága

Bár a földgáz drágulása után szerényebb árfekvés jöhet, az aranyár tovább emelkedett a nap végére.

Geszler Dorottya az RTL-en folytatja: ebben a műsorban lesz látható

Geszler Dorottyára hamarosan olyan feladat vár, amilyenben eddig ritkán láthatták a nézők. Ezúttal nem a stúdióban kell helytállnia,...

Rendetlenség veszi körül? Így terhelheti észrevétlenül az agyát a vizuális káosz

Bizonyára Ön is észrevette már, hogy ha kupi van a lakásban, feszültebbé, ingerlékenyebbé válik. De vajon mi ennek az oka?

Hosszú idő után ismét 310 alatt a dollár

Mindhárom fő devizával szemben erősödött a forint kedden, a dollár pedig régóta nem látott lélektani határt tört át.

0

Sport

A magyar sport szégyene: az alelnök elveszi az esélyt a tehetséges kalapácsvetőtől, hogy ott legyen az év versenyén

A Dobó SE elnöke nemrég a Tisza Párt szavazóinak szólt be, most a klub vezetőedzője nem engedi indulni Szabados Ármint.

Otthagyja a Liverpoolt, élete lehetőségét kapja Cody Gakpo

Közvetlen riválisnál köthet ki a holland.

Már csapaton belül is tudják, Szoboszlai Dominik lesz a Liverpool kapitánya

Virgil van Dijkot kérdezték a magyar játékosról.

150 millió eurós igazolással sokkolná a piacot a Real Madrid

Az utolsó pillanatban is mindent megtesznek, hogy leigazolják a PSG sztárját.

Ronaldinho 46 évesen újra cipőt húz Olaszországban: „Nagyon jó lenne, ha megszerezném pályafutásom 300. gólját”

Ronaldinho 46 évesen visszatér a futballpályára. A világbajnok és Aranylabda-győztes brazil legenda az olasz harmadosztályú Ravenna FC csapatában játszik majd.

0
0

Bulvár

„Azt hittem, csak fáradt” – a nyaralás alatt jöttem rá, hogy a férjem unja a házasságunkat

Egy tihanyi nyaralás alatt egyetlen üzenetből derül ki, hogy a férjének viszonya lehet, és a házasságuk többé nem lehet olyan, mint azelőtt.

A könnyeivel küszködött Ruszin-Szendi Romulusz: 11 és 14 óra között az egész ország a pilótáért imádkozik

Ruszin-Szendi Romulusz a Retro Rádióban könnyeivel küzdve beszélt a lezuhant Gripen pilótájáról. 11 és 14 óra között gerincműtét vár a hős katonára.

Egyre nagyon a balhé – Már Szentkirályi Alexandra is vállalhatatlan botrányról beszél, miközben a jelöltek is üzentek, avagy tovább mélyül a közmédia-válság

Tovább éleződött a vita a Független Közmédia Testület tagjainak kiválasztása körül, miután a Tisza Párt kezdeményezésére elmaradt három szakmai jelölt parlamenti meghallgatása. Szentkirályi Alexandra botrányo

Szeptemberben örülhetnek a nyugdíjasok, ez az oka

A nyugdíjakat minden hónap 12. napján kell kézbesíteni, de ha ez munkaszüneti napra, vagy hétvégére esik, akkor korábban. Ez fog történni szeptemberben is, a nyugdíjasok már szeptember 11-én, pénteken hozzájutnak

„Megtanulhatok együtt élni a fiam hiányával, de soha nem leszek már ugyanaz az ember”

Réka sokat gondolkodik a baleseten, és szeretné, ha tudatosulna az emberekben, hogy egy stabil értékrendre nevelt, megbízható tinédzser sincs feltétlenül biztonságban az utakon – sem utasként, sem sofőrként. A fiat

Így átalakíthatnák át a rezsicsökkentést - Holoda Attila interjú

A rezsicsökkentést nem szabad eltörölni, de feltétlenül át kellene alakítani. Egy ötös fokozatú skála alapján kellene megszabni, ki mennyit fizet – javasolja Holoda Attila energiaipari szakértő, aki a rezsicsökke

Felfoghatatlan tragédia követte a rutinvizsgálatot, a 41 éves anya mind a négy végtagját elveszítette

Rutinvizsgálatra érkezett, majd néhány hét alatt mindkét karját és lábát elveszítette. Az orvosok megmentették az életét, de ezért felfoghatatlan árat kellett fizetnie.

Magyar Péter rendkívüli bejelentése: „Az Orbán-rendszer valamennyi kedvezményezettjének innen üzenem”

Magyar Péter miniszterelnök újabb határozott üzenetet fogalmazott meg a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal kapcsolatban, és azt mondta, a Fidesz minden eszközzel megpróbálja akadályozni az intéz

Leszakad az ég ezekben a megyékben kedden: zivatar, villámlás és jégeső is jöhet

Nyolc vármegyére is kiadták az elsőfokú figyelmeztetést!

0