Ezt olvasta már?

0

Magyar Nagydíj - Hamilton nyolcadszor nyert a Hungaroringen

A címvédő és hatszoros világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit versenyzője nyerte meg a 35. Forma-1-es Magyar Nagydíjat - zárt kapuk mögött - vasárnap a Hungaroringen, ahol pályafutása során immár nyolcadik alkalommal diadalmaskodott.


hirdetés

A 35 éves pilótának ez az idei második, és karrierje során a 86. futamgyőzelme, így már csak öt hiányzik neki ahhoz, hogy beállítsa a hétszeres vb-győztes Michael Schumacher 91 sikert számláló rekordját. Egy másik Schumacher-csúcsot most beállított Hamilton Mogyoródon, eddig ugyanis csak a legendás német versenyzőnek sikerült egy pályán - a franciaországi Magny-Cours-ban - nyolcszor is nyernie.

A Hungaroringen sorozatban harmadszor győztes címvédő mögött Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője ért célba másodikként, a finn Valtteri Bottas (Mercedes) pedig harmadik lett. Hamilton ezzel a sikerrel átvette a vezetést az összetettben Bottastól.

A start előtt egy órával még esett az eső a Hungaroringen, ezért a teljes mezőny az átmeneti, félig vizes, félig száraz aszfaltra alkalmas gumikkal állt fel a rajtrácsra, ugyanakkor Verstappennek akadt egy kis problémája, mert a kivezető körén megcsúszott és a gumifalba csapódott, ezért a szerelőknek a rajtrácson kellett első szárnyat cserélni és felfüggesztést javítani a Red Bullon. A csapat sikerrel járt, Verstappen elstartolhatott.

A rajtnál Hamilton jól jött el, Bottas és mögötte Sergio Pérez (Racing Point) viszont beragadt egy kicsit, miután a finn versenyautója bemozdult a piros lámpák kialvása előtt. Hamilton megtartotta a vezető helyet, mögé Lance Stroll (Racing Point) és Verstappen sorolt be a második és harmadik helyre. Bottas és Pérez sok pozíciót veszített, ugyanakkor mivel a pályán az ideális ív folyamatosan egyre szárazabbá vált, a harmadik és az ötödik kör között a teljes mezőny a boxban járt, és száraz aszfaltra alkalmas abroncsokra váltott.

A 20. körben Hamilton csaknem 11 másodperces előnnyel vezetett Verstappen előtt, a harmadik helyen pedig Stroll száguldott, aztán Bottas következett a negyedik pozícióban.

A 35. körben, a versenytáv feléhez érve elkezdődtek a második kerékcserék, melyek után Bottas átvette a harmadik helyet Strolltól, az élen pedig Hamilton maradt, mögötte Verstappen száguldott másodikként.

Az 50. körhöz érve Hamilton győzelme már nem volt veszélyben, Bottas viszont még egyszer kiment a boxba, hogy friss gumikkal támadhassa a hajrában a második helyért Verstappent. A finn az utolsó előtti körben utolérte holland riválisát, de az előzésre már nem maradt ideje, így meg kellett elégednie a harmadik hellyel.

Hamiltonnak még arra is volt lehetősége, hogy az utolsó körökre teljesen új gumikat tegyenek fel az autójára, ezzel a leggyorsabb kört is meg tudta futni, és az ezért járó plusz egy vb-pontot is megkapta.

A szezon két hét múlva Nagy-Britanniában folytatódik.







0


Ön szerint esélyes a Tisza Párt a Fidesz leváltására?




0
0

hírek innen, onnan

Közelebb a kiesőzóna, mint az aranyérem – eljött a kemény beszélgetések ideje Szoboszlaiéknál

A Manchester City elleni vereség több volt egy egyszerű zakónál a Liverpool számára.

Nem tűrik tovább a kocsmai stílust: főváros szerte leállnak a közszolgáltatások

Példátlan sztrájkot hirdettek szerdára Berlinben: a közszféra majdnem minden területén leállnak a szolgáltatások, miután négy nagy...

Hamarosan érkezik az év eddigi legmelegebb napja, de a 17 fok után jön a feketeleves

Idén még nem volt ilyen hőmérséklet az országban: igazi fordulat jön. Elképesztő melegre vált az időjárás Szlovákiában.

Napi horoszkóp: a Ráknak sok pénze és szerelme is lesz, a Bika sorsfordító döntést hoz, a Skorpió gyógyulása kész orvosi csoda

Kedves Szűz! Biztos, hogy erről a szerelemről álmodoztált? Ma mérlegre kerül a kapcsolatod.

Rejtélyes halat fogtak ki a magyar folyóból, évtizedek óta bujkálhatott

Angolna akadt horogra a Sajó kazincbarcikai szakaszán. Annyira szokatlan volt a fogás a horgász számára, hogy a Haltani Társasághoz fordult.

A Heti Napló bejutott egy közvélemény-kutató bázisára

Egymásnak feszülő kutatások, látványosan eltérő számok, és egy választás, amelyet – a szakértők szerint – néhány százezer, az...

70 felett is hatásos: megemeli a szemöldököt és a szemhéjat ez a gyors arcjógagyakorlat

Napi egy-két percig elegendő végezni ezt az arcjógagyakorlatot, amely 70 felett is megemeli a szemöldököt és a szemhéjat.

0

Sport

Ebből a kameraállásból még látványosabb Szoboszlai szabadrúgásgólja

Nem tudjuk megunni, és miért is unnánk meg Szoboszlai Dominik Manchester Citynek rúgott gólját.

Nem elég a kiállítás, még a Liverpool is megalázta Szoboszlait az éjszaka

Minden fronton a magyar válogatott sztárja a főszereplő, ennek ellenére újra hatalmas bakit követett el a klubja.

Djokovic is alig hitte el, mekkorát szaltózott a műkorcsolyázó az olimpián

Még csak néhány napja tart a téli olimpia, de a játékok egyik leglátványosabb pillanatát már láthattuk.

Szoboszlai Dominik kiállítása után robbant a balhé: Slot szerint elcsalták a rangadót

Nem csitulnak az indulatok a Liverpool-Manchester City meccs után, a Premier League-nél is magyarázkodnak.

Emma Stone dührohamot kapott a Super Bowl szünetében

A Seattle Seahawks győzelmét hozó döntő az NFL-rajongók mellett a hirdetők számára is az év legrangosabb eseménye.

Szoboszlai Dominik piros lapján kattog a világ: íme, az eset videón – szavazzon!

A Liverpool magyar sztárját ritkán látható módon állították ki a Manchester City elleni PL-rangadón.

Leostobázták Szoboszlait, a liverpooli média megszellőztette, a Vörösök elfogadták a középpályás fizetési igényét

Volt olyan helyi portál, aki a meccs emberének választotta, ám voltak olyanok, akik lehúzták a teljesítményét.

Guardiola sem érti, miért állították ki Szoboszlait

A City edzője szerint nem kellett volna közbeavatkoznia a játékvezetőnek.

Gary Neville őrjöng, Szoboszlai miatt még a szabályokat is megváltoztatná

A Manchester United egykori futballistája szerint a vitatható döntés a VAR-t ellenzők táborát erősíti.

Lindsey Vonn megható poszttal jelentkezett a kórházi ágyából

Állítja, bukásának semmi köze sem volt az olimpia előtt egy héttel elszakadt térdszalagjához.

0
0

Bulvár

Egy gödöllői asszony csőbe húzta a telefonos csalókat, akiknek korábban 6,5 millió forintot utalt át

Két ukrán nő ment az áldozat pénzéért, de a rendőrök fogadták őket.

Fenyő Miklós két éven át a koplalásig spórolt, hogy megvehesse az amerikai álomautót, amivel aztán haza se tudott menni

Lemondott mindenről, hogy vagány nyugati kocsija legyen. Amikor végre megvette a Ford Caprit, mégsem ülhetett a volán mögé.

Iszonyatos dolgot találtak az egri vár alatt, ezt akarta eltitkolni Dobó István

Fény derült az egri vár féltve őrzött titkára.

Putyin szócsöve bemondta: ekkor támadnák le Európát

Nem fognak habozni, ha ez megtörténik. Sőt, teljes erejüket bevetik.

Hamarosan előbújik a növény, ami vakságot is okozhat – Tilos hozzáérni és el kell kerülni

A veszélyes növény március-április környékén kezd el előbukkanni, de a legnagyobb veszélyt a nyár eleji virágzási időszakban jelenti.

„Szóltak, hogy Viktor levette a védelmet a gyárról” – olyan durván mérgezett a gödi Samsung, hogy Rogán rájuk küldte a titkosszolgálatot

2023 tavaszán egy olyan titkosszolgálati jelentés került a miniszterek asztalára, amely szerint a gödi Samsungban a korábban ismertnél jóval súlyosabb mérgezések történtek. Volt olyan dolgozó, akit a határértéket

Most fogunk csak nagyot nézni: minden előrejelzés borul, csúnyán elbánik velünk az időjárás

Ha azt hitted, immáron egész februárban derűs, tavaszias idő honol majd Magyarországon, akkor van számodra egy szomorú hírünk.

Csaknem egymillió nyugdíjat számolnak újra, jól járhatnak a nők

Úgy tűnik, megihlette szomszédunkat a magyar nyugdíjszámítási rendszer egyik eleme. Szlovákiában is beszámítják ezentúl a gyermekneveléssel töltött éveket és ennek alapján felülvizsgálják a meglévő nyugdíj

0