Döntetlent játszott a Pécs, Győrben nyert a Békéscsaba
Vasárnap kilenc meccset rendeztek meg az NB II 28. fordulójában. A DVTK drámai meccsen maradt alul a Békéscsaba ellen, a Szeged kétgólos hátrányból állt fel, míg a Vasas a Győrt verte. Cikkünkben összeszedtük az edzői értékeléseket.
hirdetés
Szentlőrinc-Tiszakécske 1-2
Marián Sluka: "Némi szerencse is kellett a Tiszakécske győzelméhez. Amire készültünk, az történt a pályán: szervezett, masszív ellenféllel találtuk magunkat szembe. A félidőben változtattunk a taktikán, ez bevált, megérdemelten egyenlítettünk. De ilyen a futball, a hosszabbításban mi kaptunk gólt."
Visinka Ede: "Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, időben vezetést szereztünk. Utána kiegyenlített játék folyt. A második félidőben benyomott bennünket a Szentlőrinc a kapunk elé és sikerült megszerezniük az egyenlítő gólt. Óriási dicséret illeti a fiúkat, hogy a mérkőzés végén még tudtak tempót váltani, szép támadásokat vezettünk, és az egyikből a győztes gólt is megszereztük. Rendkívül fontos győzelem volt és most nagyon boldogok vagyunk!"
Budaörs-Dorog 3-0
Toldi Gábor: "Rendkívül értékes három pontot szereztünk. Ami pedig még ennél is fontosabb, hogy a szerdai fiaskó után sikerült felállnunk a padlóról. Ilyen arányban is megérdemelt győzelmet arattunk, gratulálok a csapatomnak."
Fenyvesi László: "Gyenge teljesítményt nyújtottunk, ezúttal nem láttam azt a hozzáállást a srácokon, amit az előző mérkőzésen, így a hazaiak megérdemelten tartották otthon a három pontot. A szünetben próbáltunk frissíteni és játékrendszert váltani, de ez nem hozta meg a várt eredményt."
Ajka-III. Kerület 1-1
Kis Károly: "Igazán nehéz mérkőzést játszottunk mozgékony, technikás ellenfelünkkel szemben. Rengeteg helyzetünk volt, már az első félidőben eldönthettük volna a meccset, de az utolsó öt percben is megvolt rá az esélyünk, hogy megnyerjük a találkozót. A vendégek is győzhettek volna, rengeteg helyzetük volt, kontratámadásaikban benne volt a gól lehetősége."
Kemenes Szabolcs: "Négy-néggyel lettem volna elégedett a helyzetek alapján... Az első félidőben két óriási lehetőségünk volt, viszont a végén az ajkaiak dönthették volna el. A mérkőzés egészét tekintve örülök az egy pontnak."
Diósgyőr-Békéscsaba 3-4
Kondás Elemér: "Őrült mérkőzést játszottunk. Az ellenfelünk első támadásából gólt szerzett, utána mentünk, nyomtunk, de jött egy 11-es , máris 0-2. Majd egy szögletnél elaludtunk, 0-3, innen kellett visszajönni, amit meg is tett a csapat. Nagyon sajnálom, hogy a végén kaptunk még egy gólt. Az első félidőben is megvoltak a lehetőségeink, de a harmadik gól után átálltunk kétékes játékra, Könyves Norbert kihúzódott balra, a jobb oldalon pedig Jurek Gábor támadott. Rengetegszer megbontottuk az ellenfelet, sokszor ott voltunk a kapujuk előtt, ez hozta meg az áttörést. Azt is el kell ismerni, hogy kockáztattunk, mindössze két középpályással játszottunk, akik közül Molnár Gábor támadott, Lucas játszotta be a középpályát. Ekkor sokkal határozottabban, agresszívabban játszottunk, mert korábban nem mi jöttünk ki győztesen az összecsapásokból, ennek köszönhetően jutott el az ellenfelünk olyan sokszor a kapunkig. A váltás után rengeteg helyzetet alakítottunk ki, ám vagy az ellenfél kapusa védett parádésan, vagy a megpattanó labda centikkel ment mellé, vagy a kipattanót lőttük centikkel mellé. A második félidő alapján meg kellett volna nyerni ezt a találkozót, és meg is érdemelte volna a csapat, hogy megnyerje ezt a találkozót. Rengeteget dolgoztak a játékosok, de megint úgy kezdtük a meccset, ahogy nem szabad."
Schindler Szabolcs: "Nehéz megszólalni egy ilyen mérkőzés után. Taktikailag nagyon jól felkészültünk, rengeteg kontrát tudtunk vezetni, amiből gólokat is szereztünk. Sajnos a második félidőben formációt váltottunk, mélyen védekeztünk, amivel felhoztuk a DVTK, akik ebben az időszakban nagyon jól játszottak. A mérkőzés összképét tekintve megérdemelten nyertünk, mert a lehetőségeinket maximálisan kihasználtuk. Persze nagyon nehéz mérkőzést játszottunk, mert a DVTK is jól játszott. Egy hét alatt hat pontot szereztünk két olyan csapat ellen, akik erősebbek nálunk, ami nagyon fontos a jövőre nézve. Bebizonyítottuk, hogy a csapatban van tartás."
Csákvár-Nyíregyháza 2-3
Mónos Tamás: "Nem érdemeltünk vereséget, de megint kétgólos hátrányból kellett talpra állnunk. Ez rengeteg energiát emésztett fel, s nem vagyunk olyan jó csapat, hogy ezt elbírjuk."
Feczkó Tamás: "Nagyon jól kezdtünk, akár több góllal is vezethettünk volna. A szünet után elfogytunk a tengelyben, így mást kellett játszanunk, ám így is nyertünk."
Siófok-Pécs 0-0
Domján Attila: "Az első félidő küzdelmes volt, „kiölte" egymást a két csapat, nem nagyon alakult ki folyamatos játék. A második félidőben egyértelműen a pécsiek fölé kerekedtünk, újabb kapufát lőttünk, büntetőt is hagytunk ki. Úgy gondolom, megérdemelten nyertünk volna."
Vas László: "Ezt a mérkőzést egy roncsderbihez tudnám hasonlítani, tompán, enerváltan, sok technikai hibával játszottunk. A megszerzett egy pont nagyon értékes számunkra, a szívünk és a fejünk a helyén volt. Bízom benne, hogy kipihenik magukat a srácok és jövő héttől jobb teljesítményre leszünk képesek."
Kecskemét-Szolnok 0-0
Szabó István: "Látszott a Szolnok szándéka, amiért jöttek, azt el is vitték egy pont formájában. Az egész héthez gratulálnom kell így is a csapatomnak, mert látva a többi eredményt is az élbolyban, sok meglepetés született. Végig irányítottunk, sajnos a vártnál kevesebb helyzetet dolgoztunk, igaz, rengeteg pontrúgásunk és beadásunk volt, amiket a Szolnok jól hatástalanított viszont, így óriási fölényünk nem párosult góllal. Figyelembe kell venni, hogy ez volt a harmadik meccsünk a héten, csütörtök óta kevesebb is volt a pihenő, kicsit talán görcsösek is voltunk, hogy megfeleljünk közönségünknek is. Nem dőlünk viszont a kardunkba, mert összességében eredményes hetet zártunk. Jó úton járunk, tíz körrel a vég előtt 51 pontunk van, ami nagyszerű teljesítmény."
Romanek János: "A Kecskemét a bajnokság egyik meglepetés csapata, sok gyengéjük nincs. Szervezetten védekeznek, magasak és erősek, előre pedig megvannak a játékosaik, akik gyorsak és dönthetnek a kapu előtt. Őket próbáltuk kikapcsolni, ami valamennyire sikerült is, jobbára a pontrúgásokból veszélyeztettek. Ezeket jobbára hatástalanítottuk, de voltak meleg pillanatok a kapunk előtt. Ha előre bátrabbak vagyunk, akár nagyobb meglepetés is lehetett volna ebből. Pontosan érkeztünk, pontosan is távoztunk szerencsére. Ilyen mentalitással reményeim szerint kiharcoljuk a bennmaradást."
Soroksár-Szeged 2-2
Lipcsei Péter: "Sajnos több játékosom kiesett a mérkőzés előtt, így eleve kevesen voltunk, szinte az egész védelmet át kellett formálnom. Ennek ellenére az első félidőben parádésan játszott a csapat. Maximálisan elégedett vagyok a játékosaimmal, le a kalappal előttük. Jó csapat ellen játszottunk és szereztünk pontot."
Dragan Vukmir: "Az első félidőben jól kezdtünk, de utána nagy hibákat követtünk el, ezeket ki is használták a hazaiak. A másodikban már sokkal jobban futballoztunk, megvoltak a helyzeteink is, az egyenlítés után pedig nyernünk kellett volna."
Vasas-Győr 2-0
Kuttor Attila: "Jó futballt mutattunk be. Az első félidő elején volt egy-két apróság, amit helyre kellett tenni. Ezután működött a játékunk sok helyzettel, így a mérkőzést megérdemelten nyertük meg, nagyon örülünk neki. Mindkét félidőben komoly nyomást helyeztünk az ellenfélre. Voltak olyan periódusok, amikor a Győr ki tudott jönni a szorításból, így talán még nagyobb értéke van a mai győzelemnek - főleg, hogy az első félidőben több helyzetet is elpuskáztunk."
Klausz László: "Kicsit hasonló érzésem van, mint a Diósgyőr elleni mérkőzés után, hiszen ezúttal is kezdődhetett volna úgy a meccs, hogy 1-0-ra vezetünk, akkor egy tizenegyes maradt el, most azonban csak magunkat okolhatjuk, mert egy nagy helyzetünk maradt ki. Nyilván más lett volna, ha az bemegy, de utána nagy fölényben játszott a Vasas, mi pedig szervezetten védekeztünk. Az ezekből való átmeneteknél kellett volna jobban koncentrálnunk. Sajnálom, hogy egy pontrúgásból gólt kaptunk, ha az nincs, akkor talán nagyobb elánnal tudtunk volna a mérkőzés vége felé is játszani. Ettől függetlenül le a kalappal a játékosok előtt, úgy gondolom, hogy mindenki bele tette a maximális munkát, sok fiatallal a csapatban. Azért, ha megnézzük a Vasas cserepadját, még egy hasonlóan erős sort fel tudnának állítani. Természetesen az eredménnyel nem, de a csapattal meg voltam elégedve."
hírek innen, onnan
Hatalmas bravúr: a világ legjobb bajnokságának játékosbörzéjén választották ki a 18 éves magyar hokist
Ez eddig csupán három honfitársunknak jött össze.
Csányi Sándor, Világi Oszkár és Váradi József is távozik az egyetemi kuratóriumokból
A Telex információit az egyetemek is megerősítették.
Szongoth Domán játékjoga a Buffalóé, huszonnégy év után először draftoltak magyar jégkorongozót az NHL-be
Az 5. kör 156. helyén kelt el a 18 évesen máris 35-szörös magyar válogatott játékos.
Döbbenetes összeget tartanának vissza a gigavállalatok: ezen a banális hibán bukhat el a kontinens jövője
Mario Draghi, az Európai Központi Bank korábbi elnöke már a csúcstalálkozó előtt arra figyelmeztetett, hogy Európában évente mintegy...
Feszültség és ünneplés a Budapest Pride-on: Karácsony Gergely beszédet mondott, a rendőrségnek is közbe kellett lépnie
A visszanyert szabadság és a visszakövetelt demokrácia részvételt, és ezáltal mindannyiunk felelősségét jelenti - jelentette ki a...
„Kulcskérdés a jövő energiaellátásában” – Kapitány István fontos bejelentést tett, létrejött a megállapodás
Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági...
Kapitány István: 22 tagállammal közösen építünk európai energiatárolókat
22 tagállam összesen 45 GW tárolói kapacitás létrehozását vállalta 2026 és 2028 között: ebből Magyarország 700 MW új tárolói...
Riasztó Europol-jelentés: 400 ezer gengszter hálózza be Európát
Drámai képet fest az Europol friss jelentése az európai szervezett bűnözésről: a legveszélyesebb hálózatokhoz immár 400 ezer gengszter...
Szigetszentmiklósi tragédia: Nem merték elmondani az anyának, hogy meghalt a kisfia
Az apa elmondása szerint az édesanya a mosdóba ment ki, ekkor szökött el a kisfiú. Egy hónapja költöztek Szigetszentmiklósra, nem is...
1600 tagú nemzetközi mentőcsapattal keresik a venezuelai földrengések áldozatait
Már több mint 1400-an haltak meg a fővárost és környékét ért katasztrófában.
Három embert állítottak elő a rendőrök Budapest Pride-on
Két férfival szemben garázdaság, eggyel szemben közerkölcs megsértése miatt indult eljárás.
Kétszer is lelőtték ugyanazt az amerikai vadászpilótát az iráni háború során
Egy amerikai pilóta egy hónapon belül baráti tűz és iráni rakéta miatt is katapultálni kényszerült.
Sport
Új megbízás vár Szoboszlaira, váratlan hír a kinevezéséről Livepoolban
Miközben két csapat is 80 millió euróért csábítja, hatalmas lehet a fordulat az átigazolási piacon.
Gyászol a magyar foci: Elhunyt az ETO válogatott legendája
Hosszan tartó betegség után életének 76. éveben elhunyt Pénzes Mihály, a Rába ETO egyszeres magyar válogatott, utánpótlás Európa-bajnok játékosa.
Szexi szurkolókban is erős a foci-vb – Itt megnézheted legcsinosabb drukkereket
Mostani összeállításunkban nem a pályán történtekre koncentrálunk.
Szenzáció a vb-n, a Zöld-foki Köztársaság veretlenül jutott tovább a csoportjából
Fernando Muslera kapitális hibája után a kétszeres győztes Uruguay kiesett.
A Manchester United nagy dobása: a Real Madrid világsztárja az Old Traffordra tart
Michael Carrick egyre közelebb kerül ahhoz, hogy együtt dolgozzon Aurelien Tchouaménivel.
Az Arsenal nagy dobása: 70 millió eurós ajánlat a brazil szupersztárért
A Newcastle Unitedet ennek ellenére még nem sikerült meggyőzni.
BL-győztes ex-Barcelona játékost igazolt a Loki - hivatalos
A Barcelona színeiben még a Bajnokok Ligája csoportkörében is lehetőséghez jutott a 31 esztendős spanyol középpályás.
Átigazolás: Julián Álvarez „ámokfutása” még az FC Barcelona szurkolót is meglepte
Az Atlético Madrid csatára szóba sem áll más csapatokkal. A katalánokhoz akar igazolni.
Közleményben határolódtak el a nagykanizsai ultrák a ZTE-vel kötött együttműködéstől
A Fenegyerekek Kanizsa Company közleményben jelezte, hogy a két város és a két szurkolótábor között évtizedek óta fennálló rivalizálás miatt nem tud azonosulni az együttműködéssel.
NB I-es felkészülés: Fordulatos meccsen győzelemmel debütált az új edző a Honvéd kispadján - videó
A Kispest-Honvéd FC 2-1-re legyőzte a Kisvárdát első nyári felkészülési mérkőzésén a Bozsik Arénában.
Dembélé egy félidő alatt elintézte a norvégokat, Szenegál kiütötte Irakot
Dembélé mesterhármassal zárta a csoportkört a Haaland nélkül felálló Norvégia ellen.
Király Gábor csapata feljutott, de a Haladás egyértelmű üzenetet küldött
A Király SE története során először jutott fel az NB III-ba, így a következő idényben már a Haladás ellen is pályára léphet.
Bulvár
Orbán Viktor 40 éve a politikában, drámai és botrányos végjáték után, úgy néz ki Magyar Péter végleg átveheti a helyét
Orbán Viktor közel 40 éves politikai korszakának lezárása történelmi fordulatot jelenthet, miközben Magyar Péternek egy mélyen beágyazott rendszert kell átvennie és újrarendeznie.
Orbán elüldözte, Magyar Péter visszaengedi, most visszaszivároghat Budapestre a CEU, újra fellángol az oktatási botrány
Orbán Viktor kormánya évekkel ezelőtt kiszorította Magyarországról a CEU-t, most azonban minden jel arra utal, hogy az egyetem ismét megjelenhet Budapesten. Új fejezet kezdődhet az egyik legismertebb politikai csatároz
„Elkezd lopikálni” – Hadházy Ákos levezette, miért lesz katasztrófa a 12 éves képviselői mandátumkorlát
Hadházy Ákos szerint a képviselők az utolsó ciklusukban akár lopni is elkezdhetnek, ha biztosan tudják, hogy nem indulhatnak újra. A volt képviselő úgy látja, a számonkérhetőség hiánya miatt a politikusok a pártf
Dráma a Fidesz körül, Lázár János áll elébe az elszámoltatásnak, nem fél Magyar Péter és a Tisza Tisztítótűz programjától
Dráma a Fidesz körül: Lázár János nyíltan reagált Magyar Péter terveire, és kijelentette, hogy nem tart a Tisza által meghirdetett Tisztítótűz programtól vagy az esetleges elszámoltatástól.
Ez az első számú fűszer az egészségesebb agyért, szívért és bélrendszerért a dietetikusok szerint
Nem véletlen, hogy a kurkumát évszázadok óta használják a konyhában és a hagyományos gyógyászatban is. A kutatások szerint hatóanyaga több területen is támogathatja a szervezet működését, de a megfelelő fogya
Huth Gergely: Ha megpróbálják elvitetni Orbán Viktort, százezrek fognak fellázadni
A Pesti Srácok felelős szerkesztője a Facebookon fenyegetőzött tömeges megmozdulással. A bejegyzést azután tette közzé, hogy felmerült Orbán Viktor gyanúsítotti kihallgatása az aranykonvoj-ügyben.
Michelle Wildként a leghíresebb magyar felnőttfilmes volt: így néz ki ma 46 évesen Vad Kati
Mutatjuk, hogy néz ki ma Vad Kati, akit régen mindenki Michelle Wildként ismert.
Ezért szakított valójában Horváth Éva a párjával
Horváth Éva először beszélt őszintén a szakítás okáról: a baleset után végleg külön utakra sodródtak gyermekei apjával. A Ezért szakított valójában Horváth Éva a párjával bejegyzés először Acnews-én je
3 csillagjegy, akinek június utolsó hete óriási csodát tartogat
Június utolsó hete három csillagjegy számára különösen izgalmas fordulatokat tartogathat. Egy váratlan lehetőség, jó hír vagy fontos találkozás új irányt adhat a következő időszaknak.
Csak a holttestét találták meg az eltűnt szigetszentmiklósi kisfiúnak
Sajnos a kutatás szomorú véget ért.
Számon kérte a Fidesz a Tisza-kormányt, követelik, hogy fizessék ki az előző kormány által ígért támogatást
Magyar Péter azt mondja, a kabinet nem tud fedezet nélküli ígéreteket teljesíteni.
Új megbízás vár Szoboszlaira, váratlan hír a kinevezéséről Livepoolban
Miközben két csapat is 80 millió euróért csábítja, hatalmas lehet a fordulat az átigazolási piacon.

- Csökkent a gázolaj ára
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Ruhagyűjtést szerveztek a rászorulóknak Veszprémben
- Teherautó borult fel Veszprém megyében
- Megújult utakon járhatunk Veszprém megyében
- Toborzás Veszprém megyében
- Ezek a kutyusok várnak szerető gazdira Veszprém megyében
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál
- A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ne szedjük össze őket!
- Már csak pár napig lehet pályázni az ingyen falfestékre
- Hosszú hétvégi változások, kedvezmények a vasúton


